İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kahramanmaraş Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Tatbikatlar

Havalimanı Uçak Kazası Tatbikatı 06 Temmuz 2017
foto
Devlet Hava Meydanları Kahramanmaraş Havalimanı Müdürlüğünce düzenlenen ateşli yangın tatbikatına ekiplerimiz katıldı. "Havalimanı Acil Durum Planı" çerçevesinde protokol yapılan kurum ve kuruluşlarla düzenlenen tatbikatta bir uçağın düştüğü ve yangın çıktığı, çok sayıda yaralı olduğu senaryosu üzerinde duruldu. Saati önceden belirtilmeyen tatbikat alanına ekiplerimiz kısa sürede ulaşarak yaralılara müdahale etti.
[Devamı]
"O Kahraman Benim Kampanyası" ve Bölgesel Saha Tatbikatımız 07 Mart 2017
foto
AFAD Sivil Savunma Gönüllülük Kampanyası “O Kahraman Benim”in tanıtım toplantısı Başbakan Yardımcımız Sn. Veysi Kaynak ve AFAD Başkanı Sn. M.Halis Bilden’in katılımlarıyla AFAD’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda bir konuşma yapan Başbakan Yardımcımız Sn. Kaynak, afet durumlarında ilk 72 saatin çok kritik olduğunun altını çizerek, “Bu nedenle arama kurtarma ekiplerinin müdahaleleri kadar olay yerinde bulunan kişilerin soğukkanlı ve planlı davranışları da çok önemlidir. İşte biz de, “Asıl Kahraman Sizsiniz” sloganıyla hayata geçireceğimiz bu proje ile daha çok can kurtarmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.
[Devamı]
Enerjisa Hacınınoğlu Hidroelektrik Santralinde Acil Eylem Tatbikatı 17 Aralık 2015
foto
Müdürlüğümüzce Enerjisa Hacınınoğlu Hidroelektrik Santrali personeline afet bilinci eğitimi verildi. Eğitim sonrasında tüm personelin katılımıyla Acil Eylem Tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikata İl Müdürümüz Mustafa GÜLTEKİN, Şube Müdürümüz Mehmet ŞAHİN, Eğitim Uzmanımız, Arama Kurtarma Ekiplerimiz, Enerjisa Yetkilileri ve HES personeli iştirak etti.
[Devamı]