İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kahramanmaraş Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Planlama Faaliyetleri 11 Eylül 2018
foto
Afet ve Acil Durum Müdahale Hizmetleri Yönetmeliği ve TAMP ( Türkiye Afet Müdahale Planı) güncellemesine ilişkin çözüm ortakları olan ilgili kurum ve kuruluşlarla Müdürlüğümüzde toplantı yapıldı.
[Devamı]
Eğitim Çalışmalarımız Devam Ediyor 06 Eylül 2018
foto
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeline afet bilinci eğitimi verildi.
[Devamı]
Termik Santrali Personeline Eğitim Verildi 05 Eylül 2018
foto
Afşin-Elbistan Linyitleri İşletme Müdürlüğü ve A Termik Santrali personeline Müdürlüğümüzce Acil Kurtarma Ekipleri Eğitimi verilip eğitim sonrası Acil Eylem Tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Eğitim Faaliyetlerimiz Devam Ediyor 29 Ağustos 2018
foto
Müdürlüğümüzce THY Kahramanmaraş Satış Müdürlüğü personeline Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi.
[Devamı]
AFAD, ‘Trafikte Kısa Bir Mola’ Projesine Destek Verdi. 09 Ağustos 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş İl Müdürlüğü, valilik koordinesinde il emniyet müdürlüğü ile ortaklaşa ‘Trafikte hayata bir dakika mola’ projesi başlattı. Proje kapsamında uygulama noktalarına konulan AFAD’a ait koordinasyon tırında sürücüler trafik kuralları hakkında bilgilendiriliyor.
[Devamı]
Trafik Kazası 09 Mart 2018
foto
İlimiz Dulkadiroğlu İlçesi Yedikuyular Kayak Merkezi dönüş yolunda bir otobüs ve bir otomobilin karıştığı tarfik kazası meydana geldi. Arama Kurtarma Ekibimizin 112 Sağlık ve İtfaiye Ekipleri ile müşterek çalışması sonucu 20 yaralı kazazede 112 Sağlık ekiplerine teslim edildi. Kazayı 23 kişi yara almadan atlattı. Bir daha yaşanmaması temennisiyle tüm kazazedelere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
[Devamı]
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü Etkinlikleri 13 Ekim 2017
foto
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü nedeniyle İl Müdürlüğümüzce bir çok alanda ve kurumda etkinlik ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi. Bu kapsamda Valiliğimiz Fikret Kiraz Toplantı Salonunda tüm kamu kurum ve kuruluşlarının evrak kayıt birimlerine personelimizce KBRN farkındalık ve şüpheli posta eğitimi verildi. Aynı zamanda KBRN Hizmet Grubu görevli kurumların personeline KBRN farkındalık ve şüpheli posta eğitimi verildi. Özel Hacı Bayram Veli Erkek Öğrenci Yurdunda "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. Yine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Onikişubat Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü personeline "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi.
[Devamı]
KÖGDERKUT Derneği Arama ve Kurtarma Ekibine Eğitim 12 Eylül 2017
foto
Kurumumuz personelince KÖGDERKUT Derneği Arama ve Kurtarma Ekibine eğitim verildi. Eğitimde; arama-kurtarma ve dağcılıkta kullanılan ip bağlama ve düğümleme teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı.
[Devamı]
Taş Ocağındaki Çakıl Havuzuna Düşen Kamyon Şoförü Hayatını Kaybetti 08 Eylül 2017
foto
İlimiz Onikişubat İlçesi Çakallı Mahallesi'nde yer alan bir taş ocağında taş kırıcısının havuzuna düşen Mehmet Yılmaz isimli kamyon şoförü hayatını kaybetti. 112 Acil Çağrı Merkezinden saat 19.01'de alınan ihbar üzerine ekiplerimiz olay yerine hareket etti. Ayağı kayarak çakıl havuzuna düştüğü öğrenilen vatandaşın tamamen taşların altına gömülmüş olduğu görüldü. Ekiplerimizin İtfaiye ekipleri ile birlikte yaptığı çalışma sonucu çıkarılan vatandaşa olay yerindeki 112 doktorunca yapılan muayene sonucu hayatını kaybettiği tespit edildi. Kazazede 112 ambulansına teslim edilerek görev sonlandırıldı.
[Devamı]
Dulkadiroğlu ve Onikişubat Kaymakamlıkları Personeline Temel Afet Bilinci Eğitimi 06 Eylül 2017
foto
Kurumumuz personelince Dulkadiroğlu ve Onikişubat Kaymakamlıkları personeline "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. Eğitimde afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler ve yaralı taşıma usulleri anlatıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1213141516