İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KAHRAMANMARAŞ
Kahramanmaraş Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Deprem Simülasyon Tırımız Gençlik Merkezi Önünde Eğitim Veriyor 07 Temmuz 2017
foto
Deprem Simülasyon Tırımız afet farkındalığı oluşturmaya devam ediyor. Kahramanmaraş Gençlik Merkezi bahçesinde konuşlanan tırımız gençlerimize, ailelerine ve eğitmenlerine depremi bire bir yaşatarak afet eğitimi verilmesini sağlıyor. "O Kahraman Benim" AFAD Gönüllüsü Projesi kapsamında da gönüllü kayıtlarımız devam ediyor.
[Devamı]
Havalimanında Düzenlenen Tatbikata Ekiplerimiz Katıldı 06 Temmuz 2017
foto
Devlet Hava Meydanları Kahramanmaraş Havalimanı Müdürlüğünce düzenlenen ateşli yangın tatbikatına ekiplerimiz katıldı. "Havalimanı Acil Durum Planı" çerçevesinde protokol yapılan kurum ve kuruluşlarla düzenlenen tatbikatta bir uçağın düştüğü ve yangın çıktığı, çok sayıda yaralı olduğu senaryosu üzerinde duruldu. Saati önceden belirtilmeyen tatbikat alanına ekiplerimiz kısa sürede ulaşarak yaralılara müdahale etti.
[Devamı]
Alman Kalkınma Bankası Yetkililerinin İl Müdürlüğümüzü Ziyareti 06 Temmuz 2017
foto
AFAD tarafından yürütülecek olan geçici koruma altındaki Suriyelilerin bulunduğu geçici barınma merkezlerinden bazılarının elektrik ihtiyacının karşılanması amacıyla lisanssız güneş enerjisi tarlaları kurulması için hazırlanan “Kamplara Güneş Enerjisinden Elektrik Temini Projesi” kapsamında Alman Kalkınma Bankası proje yöneticisi Sn Andrea Moser ve beraberindeki heyet İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Ziyarette Dulkadiroğlu Kaymakamı ve Geçici Barınma Merkezi Yöneticisi Sn Mehmet Türköz ve İl Müdürümüz Sn Zafer Özcan ile görüş alışverişinde bulunuldu.
[Devamı]
İki Katlı Taş Binada Meydana Gelen Göçüğe Ekiplerimiz Müdahale Etti 28 Haziran 2017
foto
İlimiz Onikişubat İlçesi Çukurhisar Mahallesi Uzunoluk Sokak’ta gece saat 02.45’te meydana gelen göçük sonrası iki katlı taş evin yan duvarlarından biri yıkılmış, 112 Acil Çağrı Merkezinden alınan ihbar sonucu ekiplerimiz olay yerine intikal etmiştir. Enkazda yapılan inceleme sonucu enkaz altında kimsenin olmadığı tespit edilmiş, olayın meydana geldiği anda evde yaşayan 4 kişinin komşuları ve akrabaları tarafından sağlık ekiplerine teslim edildiği bilgisi ev sahibi Cuma Kangal’dan alınmıştır. İkinci bir göçük ihtimaline karşı olay yerinde emniyet tedbirleri alınmış ve 28 metrekarelik bir çadır ekiplerimizce kurularak ev sahiplerinin barınma ihtiyacı karşılanmıştır.
[Devamı]
İhtiyaç Sahibi Suriyeli Ailelere Ramazan Yardımı 20 Haziran 2017
foto
Ülkerlerinde yaşanan iç karışıklıklar nedeniyle ülkemize sığınan ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelerin Ramazan Ayı'nda iaşe ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Afet ve Acil Yönetim Başkanlığınca İlimize gönderilen Ramazan Paketlerinin dağıtımı personelimizce yapıldı.
[Devamı]
Suriyeli Misafirler İçin Şehir Merkezindeki Kütüphanelerde Arapça Kitap Reyonu Projesi 16 Haziran 2017
foto
İlimizde yaşayan Suriyeli misafirlerin şehir merkezindeki kütüphanelerden faydalanmaları amacıyla Arapça Kitap Reyonu kurmak üzere Dulkadiroğlu Kaymakamı Sn Mehmet Türköz başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya İl Müdürümüz Sn Zafer Özcan, Birleşmiş Milletler Yetkilileri, Göç İdaresi İl Müdürü, Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü yetkilileri ve İl Halk Kütüphane Müdürü katıldı.
[Devamı]
Serinlemek İçin Girdiği Barajda Yaşamını Yitirdi 15 Haziran 2017
foto
İlimiz Kılavuzlu Barajı'nda bulunan taş köprünün altında serinlemek için suya giren 15 yaşındaki Hasan İnce isimli genç boğularak yaşamını yitirdi. 112 Acil Çağrı Merkezinden alınan ihbar sonucu 1 araç, 1 zodyak bot ve 5 personelle olay yerine hareket eden ekibimiz, İtfaiye Ekipleri ile yapılan müşterek çalışma sonrasında boğulan genci sudan çıkararak 112 Acil Servis Ekiplerine teslim etti.
[Devamı]
Kurumumuzun İftar Yemeği 13 Haziran 2017
foto
Rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan'da tüm personelimizin ve ailelerinin katılımıyla bir iftar yemeği organizasyonu düzenlendi. İl Müdürümüz Sn Zafer Özcan tarafından düzenlenen organizasyona Dulkadiroğlu Kaymakamı Sn Mehmet Türköz de katıldı. Sn Türköz yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. İl Müdürümüz Sn Özcan yaptığı konuşmada kurumumuza verdiği desteklerden dolayı Sn Kaymakamımıza teşekkür etti ve Ramazan Ayı'nın önemine değindi.
[Devamı]
Tekerek Mahallesinde Çıkan Yangına Ekiplerimizce Müdahale Edildi 10 Haziran 2017
foto
İlimiz Tekerek Mahallesi Baharçiçeği Apartmanı 1. katındaki bir evde bu sabah meydana gelen olayda elektrik kontağı nedeniyle çıkan yangına ekiplerimizce müdahale edildi. Yangınla birlikte ortaya çıkan karbonmonoksit gazı sıkışması sonucu balkon kısmındaki duvar kısmi olarak yıkıldı. Olay esnasında evde kimsenin olmaması bir faciayı önledi. Olay maddi hasarla atlatıldı. İtfaiye tarafından söndürülen yangına ekiplerimizin yanı sıra Armadaş ekipleri de katıldı.
[Devamı]
25 Bin Kişilik İftar Yemeğimiz 09 Haziran 2017
foto
İl Müdürlüğümüz ve Türk Kızılayı tarafından Geçici Barınma Merkezimizde kalan 25 bin Suriyeli ve Iraklıya iftar verildi. Yerleşkedeki 5.008 konteynerde barınan Suriyelilere ve Iraklılara iftarlıkların dağıtıldığı ve meydanda dev sofraların kurulduğu programda, protokol masalarına oturtulan yetimler ve muhtarlar, kampta dahi olsa ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadı. İl Müdürümüz Sn Zafer Özcan: "Suriyeli misafirlerimize bu mübarek günlerde onları da misafir eden bir kapı olduğunu göstermek istedik. Kapılarımızı açtığımız misafirlerimize bugün sofralarımızı da açıyoruz" dedi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1415161718