İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kahramanmaraş Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AYDES Eğitimleri 12 Kasım 2018
foto
Afet Öncesi Planlama ve Eğitim Çalışmaları Kapsamında İlimiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki AYDES Kullanıcılarına Yönelik Eğitimlerimiz Başladı
[Devamı]
12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü Etkinlikleri 12 Kasım 2018
foto
Ülkemizin yaşadığı en büyük felâketlerden biri olarak 12 Kasım 1999 depreminde Düzce’de 710 vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve 2679 vatandaşımız da yaralanmıştır. Depremlere her zaman hazırlıklı olmalıyız Yaşadığımız bu depremler bir gerçeği ortaya çıkarmıştır. Ülkemiz ve özellikle bölgemiz deprem riski altındadır ve biz bu gerçeği göz ardı etmeden şehirleşmek, yapılaşmak ve yaşamak zorundayız. Depremler her zaman olacaktır. Önemli olan bu depremlerde kayıplarımızı en aza indirmek için, depremlere hazırlıklı olmalı ve içinde yaşadığımız binalarımızı buna göre yapılandırmalıyız. Devletimiz tarafından desteklenen kentsel dönüşüm uygulaması da bunun için önemli bir fırsat oluşturmaktadır. Kurumlarımızın ve sivil toplumun gayretleriyle insanlarımızın bilinçlendirilmesi ve ilimizdeki tüm yapı...
[Devamı]
TAMP ve AYDES Çalışmaları 12 Kasım 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında Il Müdürümüzün ve Şube Müdürlerimizin katılımıyla AYDES eğitimi gerçekleştirildi.
[Devamı]
Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Uyarısı 24 Ekim 2018
foto
Meteoroloji İl Müdürlüğünden alınan bilgiye göre 25/10/2018 Perşembe günü Kahramanmaraş'ta kuvvetli, yer yer çok kuvvetli yağış beklenmektedir. Vatandaşlarımızın sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
[Devamı]
Taziye 02 Ekim 2018
foto
AFAD eski Başkanlarımızdan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Doç.Dr. Fuat Oktay’ın valideleri Şaziye Oktay Hanımefendinin vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhumeye Cenab-ı Allah’tan rahmet, Sayın Doç. Dr. Fuat Oktay’a, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
[Devamı]
Planlama Faaliyetleri 11 Eylül 2018
foto
Afet ve Acil Durum Müdahale Hizmetleri Yönetmeliği ve TAMP ( Türkiye Afet Müdahale Planı) güncellemesine ilişkin çözüm ortakları olan ilgili kurum ve kuruluşlarla Müdürlüğümüzde toplantı yapıldı.
[Devamı]
Eğitim Çalışmalarımız Devam Ediyor 06 Eylül 2018
foto
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeline afet bilinci eğitimi verildi.
[Devamı]
Termik Santrali Personeline Eğitim Verildi 05 Eylül 2018
foto
Afşin-Elbistan Linyitleri İşletme Müdürlüğü ve A Termik Santrali personeline Müdürlüğümüzce Acil Kurtarma Ekipleri Eğitimi verilip eğitim sonrası Acil Eylem Tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Eğitim Faaliyetlerimiz Devam Ediyor 29 Ağustos 2018
foto
Müdürlüğümüzce THY Kahramanmaraş Satış Müdürlüğü personeline Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi.
[Devamı]
AFAD, ‘Trafikte Kısa Bir Mola’ Projesine Destek Verdi. 09 Ağustos 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş İl Müdürlüğü, valilik koordinesinde il emniyet müdürlüğü ile ortaklaşa ‘Trafikte hayata bir dakika mola’ projesi başlattı. Proje kapsamında uygulama noktalarına konulan AFAD’a ait koordinasyon tırında sürücüler trafik kuralları hakkında bilgilendiriliyor.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1314151617