İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KAHRAMANMARAŞ
Kahramanmaraş Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü Etkinlikleri 13 Ekim 2017
foto
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü nedeniyle İl Müdürlüğümüzce bir çok alanda ve kurumda etkinlik ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi. Bu kapsamda Valiliğimiz Fikret Kiraz Toplantı Salonunda tüm kamu kurum ve kuruluşlarının evrak kayıt birimlerine personelimizce KBRN farkındalık ve şüpheli posta eğitimi verildi. Aynı zamanda KBRN Hizmet Grubu görevli kurumların personeline KBRN farkındalık ve şüpheli posta eğitimi verildi. Özel Hacı Bayram Veli Erkek Öğrenci Yurdunda "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. Yine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Onikişubat Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü personeline "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi.
[Devamı]
Dulkadiroğlu Kaymakamı Sn Mehmet Türköz'ün Veda Ziyareti 13 Eylül 2017
foto
Kurumumuzdan ve İlimiz Geçici Barınma Merkezinden sorumlu Dulkadiroğlu Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Sn Mehmet Türköz Aydın'ın Didim İlçesi Kaymakamı olarak atanması nedeniyle İl Müdürlüğümüze bir veda ziyareti gerçekleştirdi. Tüm personelimizle tek tek vedalaşan Sn Türköz, personelimize teşekkür ederek görevlerinde başarılı olmaları temennisinde bulundu.
[Devamı]
Geçici Barınma Merkezi Market Denetim Komisyonu Toplantısı 13 Eylül 2017
foto
İlimiz Geçici Barınma Merkezinde hizmet veren market işletmelerinin denetimini yapan komisyon üyeleri ile İl Müdürümüz ve Komisyon Başkanı Sn Zafer Özcan başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda marketlerin işletimi, ürünlerin denetimi, fiyatlandırma, hijyen ve sağlık konuları ele alındı.
[Devamı]
KÖGDERKUT Derneği Arama ve Kurtarma Ekibine Eğitim 12 Eylül 2017
foto
Kurumumuz personelince KÖGDERKUT Derneği Arama ve Kurtarma Ekibine eğitim verildi. Eğitimde; arama-kurtarma ve dağcılıkta kullanılan ip bağlama ve düğümleme teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı.
[Devamı]
112 Acil Çağrı Merkezi Personeli ile Toplantı 12 Eylül 2017
foto
112 Acil Çağrı Merkezinde Kurumumuz adına Çağrı Yönlendirici olarak görev yapan personel ile İl Müdürümüz Sn Zafer Özcan başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Danimarka Mülteciler Konseyi Ülke Direktörünün İl Müdürümüzü Ziyareti 08 Eylül 2017
foto
Danimarka Mülteciler Konseyi ülke direktörü Sn Shahzad JAMIL İl Müdürümüz Sn Zafer ÖZCAN'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette mültecilerin durumu ele alındı ve mülteciler konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
[Devamı]
Taş Ocağındaki Çakıl Havuzuna Düşen Kamyon Şoförü Hayatını Kaybetti 08 Eylül 2017
foto
İlimiz Onikişubat İlçesi Çakallı Mahallesi'nde yer alan bir taş ocağında taş kırıcısının havuzuna düşen Mehmet Yılmaz isimli kamyon şoförü hayatını kaybetti. 112 Acil Çağrı Merkezinden saat 19.01'de alınan ihbar üzerine ekiplerimiz olay yerine hareket etti. Ayağı kayarak çakıl havuzuna düştüğü öğrenilen vatandaşın tamamen taşların altına gömülmüş olduğu görüldü. Ekiplerimizin İtfaiye ekipleri ile birlikte yaptığı çalışma sonucu çıkarılan vatandaşa olay yerindeki 112 doktorunca yapılan muayene sonucu hayatını kaybettiği tespit edildi. Kazazede 112 ambulansına teslim edilerek görev sonlandırıldı.
[Devamı]
Dulkadiroğlu ve Onikişubat Kaymakamlıkları Personeline Temel Afet Bilinci Eğitimi 06 Eylül 2017
foto
Kurumumuz personelince Dulkadiroğlu ve Onikişubat Kaymakamlıkları personeline "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. Eğitimde afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler ve yaralı taşıma usulleri anlatıldı.
[Devamı]
İlçe Sivil Savunma Planlarının Güncellenmesi Toplantısı 22 Ağustos 2017
foto
11 ilçemizin İlçe Sivil Savunma Planlarının güncellenmesi için İl Müdürlüğümüzde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya tüm ilçelerden temsilciler davet edildi. Toplantıda planların güncellenme aşamasında nelere dikkat edileceği ve ilgili mevzuat hakkında bilgi verildi.
[Devamı]
17 Ağustos Deprem Standımız 17 Ağustos 2017
foto
17 Ağustos Marmara Depremi'nin 18. yıldönümü dolaysıyla kurumumuzca bir deprem standı kuruldu. Vatandaşlarımıza depremden korunma yöntemleriyle ilgili bilgiler verildi, broşörler dağıtıldı, "O Kahraman Benim" AFAD Gönüllüsü kayıtları alındı. Afetlerde kullanılan kurtarma araç-gereç ve ekipmanlarımız tanıtıldı. 8X8 amfibik kurtarma aracımız vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi gördü.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1617181920