İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KAHRAMANMARAŞ
Kahramanmaraş Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Pazarcık İlçesinde Yerinde İncelemeler Yapıldı 24 Nisan 2018
foto
İl Müdürümüz Sn. Zafer ÖZCAN Pazarcık Belediye Başkanı Sn. Yakup Hamdi BOZDAĞ ile birlikte yapımı süren pazar yeri ve kreş inşaatını gezerek incelemelerde bulundu.
[Devamı]
K.S.Ü' DE DEPREM PANELİ 15 Mart 2018
foto
KSÜ SİVİL SAVUNMA UZMANLIĞI VE KSÜ YAPI ÖĞRENCİ TOPLULUĞUNUN ORGANİZE ETTİĞİ İLİMİZİN DEPREMSELLİĞİ KONULU PANELE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ADINA İL MÜDÜRÜMÜZ, ŞUBE MÜDÜRLERİMİZ VE PERSONELİMİZ KATILIM SAĞLADI. PANELDE JEOLOJİ MÜH. ÖĞR. ÜYESİ YRD. DOÇ. DR. ALİCAN KOP TARAFINDAN İLİMİZİN DEPREMSELLİĞİ İLE İLGİLİ SUNUM YAPILDI. İL MÜDÜRÜMÜZ ZAFER ÖZCAN TARAFINDAN MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN ÇALIŞMALARIYLA İLGİLİ SUNUM YAPILDI. PROGRAM SONUNDA ARAMA VE KURTARMA MALZEMELERİ SERGİLENEREK TANITIMI YAPILDI. JEOLOJİ MÜH. BÖL. BŞK. DOÇ. DR. GÜLDEMİN DARBAŞ TARAFINDAN İL MÜDÜRÜMÜZE PLAKET VERİLDİ.
[Devamı]
Trafik Kazası 09 Mart 2018
foto
İlimiz Dulkadiroğlu İlçesi Yedikuyular Kayak Merkezi dönüş yolunda bir otobüs ve bir otomobilin karıştığı tarfik kazası meydana geldi. Arama Kurtarma Ekibimizin 112 Sağlık ve İtfaiye Ekipleri ile müşterek çalışması sonucu 20 yaralı kazazede 112 Sağlık ekiplerine teslim edildi. Kazayı 23 kişi yara almadan atlattı. Bir daha yaşanmaması temennisiyle tüm kazazedelere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
[Devamı]
8 Mart Dünya Kadınlar Günü 08 Mart 2018
foto
İl Müdürümüz Zafer ÖZCAN bayan personelimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Sonrasında ise personelimizin daha huzurlu ve daha çalışılabilir bir İl Müdürlüğü için görüş ve önerilerinin alındığı istişare toplantısı yapıldı.
[Devamı]
"Kan Ver Hayat Kurtar" Programımızın 2.si Düzenlendi 16 Ocak 2018
foto
Geçici Barınma Merkezimizde bu yıl 2. sini Türk Kızılayı ile organize ettiğimiz "Kan Ver Hayat Kurtar" Programımızda AFAD ve Geçici Barınma Merkezinde görev alan kurumlar Türk Kızılayı'na kan bağışında bulundular.
[Devamı]
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü Etkinlikleri 13 Ekim 2017
foto
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü nedeniyle İl Müdürlüğümüzce bir çok alanda ve kurumda etkinlik ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi. Bu kapsamda Valiliğimiz Fikret Kiraz Toplantı Salonunda tüm kamu kurum ve kuruluşlarının evrak kayıt birimlerine personelimizce KBRN farkındalık ve şüpheli posta eğitimi verildi. Aynı zamanda KBRN Hizmet Grubu görevli kurumların personeline KBRN farkındalık ve şüpheli posta eğitimi verildi. Özel Hacı Bayram Veli Erkek Öğrenci Yurdunda "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. Yine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Onikişubat Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü personeline "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi.
[Devamı]
Dulkadiroğlu Kaymakamı Sn Mehmet Türköz'ün Veda Ziyareti 13 Eylül 2017
foto
Kurumumuzdan ve İlimiz Geçici Barınma Merkezinden sorumlu Dulkadiroğlu Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Sn Mehmet Türköz Aydın'ın Didim İlçesi Kaymakamı olarak atanması nedeniyle İl Müdürlüğümüze bir veda ziyareti gerçekleştirdi. Tüm personelimizle tek tek vedalaşan Sn Türköz, personelimize teşekkür ederek görevlerinde başarılı olmaları temennisinde bulundu.
[Devamı]
Geçici Barınma Merkezi Market Denetim Komisyonu Toplantısı 13 Eylül 2017
foto
İlimiz Geçici Barınma Merkezinde hizmet veren market işletmelerinin denetimini yapan komisyon üyeleri ile İl Müdürümüz ve Komisyon Başkanı Sn Zafer Özcan başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda marketlerin işletimi, ürünlerin denetimi, fiyatlandırma, hijyen ve sağlık konuları ele alındı.
[Devamı]
KÖGDERKUT Derneği Arama ve Kurtarma Ekibine Eğitim 12 Eylül 2017
foto
Kurumumuz personelince KÖGDERKUT Derneği Arama ve Kurtarma Ekibine eğitim verildi. Eğitimde; arama-kurtarma ve dağcılıkta kullanılan ip bağlama ve düğümleme teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı.
[Devamı]
112 Acil Çağrı Merkezi Personeli ile Toplantı 12 Eylül 2017
foto
112 Acil Çağrı Merkezinde Kurumumuz adına Çağrı Yönlendirici olarak görev yapan personel ile İl Müdürümüz Sn Zafer Özcan başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1718192021