İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KAHRAMANMARAŞ
Kahramanmaraş Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

İhtiyaç Sahibi Suriyeli Ailelere Ramazan Yardımı 20 Haziran 2017
foto
Ülkerlerinde yaşanan iç karışıklıklar nedeniyle ülkemize sığınan ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelerin Ramazan Ayı'nda iaşe ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Afet ve Acil Yönetim Başkanlığınca İlimize gönderilen Ramazan Paketlerinin dağıtımı personelimizce yapıldı.
[Devamı]
Suriyeli Misafirler İçin Şehir Merkezindeki Kütüphanelerde Arapça Kitap Reyonu Projesi 16 Haziran 2017
foto
İlimizde yaşayan Suriyeli misafirlerin şehir merkezindeki kütüphanelerden faydalanmaları amacıyla Arapça Kitap Reyonu kurmak üzere Dulkadiroğlu Kaymakamı Sn Mehmet Türköz başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya İl Müdürümüz Sn Zafer Özcan, Birleşmiş Milletler Yetkilileri, Göç İdaresi İl Müdürü, Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü yetkilileri ve İl Halk Kütüphane Müdürü katıldı.
[Devamı]
Serinlemek İçin Girdiği Barajda Yaşamını Yitirdi 15 Haziran 2017
foto
İlimiz Kılavuzlu Barajı'nda bulunan taş köprünün altında serinlemek için suya giren 15 yaşındaki Hasan İnce isimli genç boğularak yaşamını yitirdi. 112 Acil Çağrı Merkezinden alınan ihbar sonucu 1 araç, 1 zodyak bot ve 5 personelle olay yerine hareket eden ekibimiz, İtfaiye Ekipleri ile yapılan müşterek çalışma sonrasında boğulan genci sudan çıkararak 112 Acil Servis Ekiplerine teslim etti.
[Devamı]
Kurumumuzun İftar Yemeği 13 Haziran 2017
foto
Rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan'da tüm personelimizin ve ailelerinin katılımıyla bir iftar yemeği organizasyonu düzenlendi. İl Müdürümüz Sn Zafer Özcan tarafından düzenlenen organizasyona Dulkadiroğlu Kaymakamı Sn Mehmet Türköz de katıldı. Sn Türköz yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. İl Müdürümüz Sn Özcan yaptığı konuşmada kurumumuza verdiği desteklerden dolayı Sn Kaymakamımıza teşekkür etti ve Ramazan Ayı'nın önemine değindi.
[Devamı]
Tekerek Mahallesinde Çıkan Yangına Ekiplerimizce Müdahale Edildi 10 Haziran 2017
foto
İlimiz Tekerek Mahallesi Baharçiçeği Apartmanı 1. katındaki bir evde bu sabah meydana gelen olayda elektrik kontağı nedeniyle çıkan yangına ekiplerimizce müdahale edildi. Yangınla birlikte ortaya çıkan karbonmonoksit gazı sıkışması sonucu balkon kısmındaki duvar kısmi olarak yıkıldı. Olay esnasında evde kimsenin olmaması bir faciayı önledi. Olay maddi hasarla atlatıldı. İtfaiye tarafından söndürülen yangına ekiplerimizin yanı sıra Armadaş ekipleri de katıldı.
[Devamı]
25 Bin Kişilik İftar Yemeğimiz 09 Haziran 2017
foto
İl Müdürlüğümüz ve Türk Kızılayı tarafından Geçici Barınma Merkezimizde kalan 25 bin Suriyeli ve Iraklıya iftar verildi. Yerleşkedeki 5.008 konteynerde barınan Suriyelilere ve Iraklılara iftarlıkların dağıtıldığı ve meydanda dev sofraların kurulduğu programda, protokol masalarına oturtulan yetimler ve muhtarlar, kampta dahi olsa ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadı. İl Müdürümüz Sn Zafer Özcan: "Suriyeli misafirlerimize bu mübarek günlerde onları da misafir eden bir kapı olduğunu göstermek istedik. Kapılarımızı açtığımız misafirlerimize bugün sofralarımızı da açıyoruz" dedi.
[Devamı]
Geçici Barınma Merkezi İstişare Toplantısının İkincisi Düzenlendi 01 Haziran 2017
foto
İlimiz Geçici Barınma Merkezi hakkında Dulkadiroğlu Kaymakamı Sn Mehmet Türköz, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Sn Züver Çetinkaya, İl Müdürümüz Sn Zafer Özcan ve teknik personelimizin katılımıyla ikinci istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda eski çadırkent yeri ve mevcut konteyner kent yeri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.
[Devamı]
Dulkadiroğlu Kaymakamı Sn Mehmet Türköz Başkanlığında İstişare Toplantısı Yapıldı 31 Mayıs 2017
foto
İlimiz Geçici Barınma Merkezi hakkında Dulkadiroğlu Kaymakamı Sn Mehmet Türköz, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Sn Züver Çetinkaya, İl Müdürümüz Sn Zafer Özcan ve teknik personelimizin katılımıyla istişare toplantısı yapıldı.
[Devamı]
İskur İşletmesi Personeline Temel Afet Bilinci Eğitimi 29 Mayıs 2017
foto
Kurumumuz personelince İskur İşletmesi personeline "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. Eğitimlerde afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler ve yaralı taşıma usulleri anlatıldı, tahliye ve yangın tatbikatları gerçekleştirildi.
[Devamı]
Birleşmiş Milletler Gaziantep Güvenlik ve Koruma Departmanı Personeline Temel Afet Bilinci Eğitimi 29 Mayıs 2017
foto
Kurumumuz personelince Birleşmiş Milletler Gaziantep Güvenlik ve Koruma Departmanında görevli Gaziantep, Hatay ve Şanlıurfa'daki yerli ve yabancı personele "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. Eğitim sonrasında Deprem Simülasyon Tırı ile deprem tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1415161718